Największe atrakcje turystyczne w rejonie Pienin, o czym trzeba pamiętać podczas szukania noclegu w tym rejonie.

Jednym z najbardziej atrakcyjnych turystycznie regionów naszego kraju są Pieniny. Szacuje się, że jeśli chodzi o ilość turystów zajmują one drugie miejsce, zaraz po najpopularniejszych Tatrach. Pieniny mogą bardzo dużo zaoferować, zwłaszcza jeżeli chodzi o aktywny wypoczynek na łonie natury, a dobre połączenia kolejowe oraz drogowe oraz rozbudowana baza noclegowa powodują, że wczasowicze niezwykle chętnie odwiedzają to miejsce.

szczawnica
Pieniny to świetne miejsce przede wszystkim na wędrówki po górach. Wytyczono w nich sporo turystycznych szlaków przeznaczonych zarówno dla bardziej wprawnych turystów, jak i niedzielnych gości chcących skosztować choć trochę z piękna tych uroczych gór.przejdź (powołaj się na nas)Pienińskie lasy są bardzo bogate pod względem roślin i zwierząt, można w nich spotkać nawet wilki, niedźwiedzie i żmije. Coraz popularniejsza staje się w Pieninach również turystyka na rowerach, powstają kolejne ścieżki dedykowane amatorom jazdy na dwóch kółkach. Dzięki temu wszystkiemu oraz walorom przyrodniczym zainteresowanie tym rejonem bez przerwy się zwiększa.

Tak ogromne zainteresowanie Pieninami turystów sprawiło, że noclegowa baza w tej okolicy jest świetnie rozwinięta. Pieniny noclegi mają ofertę dla wszystkich turystów, czy jest to szkolna wycieczka, rodzina z małym dziećmi czy szukający nieco więcej wygody biznesmen. W mniejszych i większych pienińskich miejscowościach dostępne są w pierwszej kolejności najróżniejsze domki oraz ośrodki wczasowe, dużo jest również prywatnych pokoi zlokalizowanych zwyczajnie w domach mieszkańców.

nocleg

Autor: Matthias Mueller
Źródło: http://www.flickr.com
Coraz bardziej rozbudowana jest sieć ekskluzywnych hoteli i pensjonatów, które kierują swoją propozycję dla turystów którzy wymagają wyższego standardu. Ze względu na ogromną popularność wśród turystów trzeba pamiętać o tym, żeby noclegi szczawnica w pewnych okresach roku rezerwować odpowiednio wcześnie, bo mogą być kłopoty z wolnymi miejscami. Z pewnością może tak być w okresie zimowych ferii i sylwestra, lecz w długie weekendy i w lecie również wiele kwater może być pozajmowane (sprawdź tutaj: noclegi Szczawnica).
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,