Wszystkie znane atrakcje turystyczne w Wiśle, propozycja kwater i noclegów w tym mieście.

Województwo Śląskie bardzo dużo może zaproponować turystom. Pomimo tego że Śląsk kojarzy się przede wszystkim z kopalniami i przemysłem wydobywczym, to jednak godzinę drogi w kierunku południowym znajdują się przepiękne góry, i parę cenionych w całym kraju turystycznych miejscowości.

pensjonat

Autor: Pawel Pacholec
Źródło: http://www.flickr.com
U stóp Baraniej Góry, najbardziej znanego szczytu w tamtym rejonie, położona jest niewielkie miasteczko Wisła, zwana także perłą Beskidu Śląskiego. Wisła to miejsce, gdzie przez wszystkie miesiące będzie się coś działo.

Jeżeli masz chęć przeczytać więcej wiadomości na ten temat, to zerknij na opublikowany tu (http://www.mulczowanie.pl/) wpis a odnajdziesz podobne interesujące informacje.

Ze względu na swoje położenie jest doskonałą bazą wypadową nie tylko do pozostałych miast takich jak Szczyrk czy Ustroń, ale również na szlaki turystyczne, jakich w pobliżu jest całkiem sporo. Barania Góra była już wspominana, lecz w okolicy znajduje się także dużo innych miejsc, jakie można zobaczyć. Pobliskie szlaki wręcz kuszą miłośników wędrowania po górach, na sporo mogą też liczyć cykliści – trasy rowerowe są przeznaczone zarówno dla bardziej zaawansowanych zawodników którzy lubią adrenalinę, jak również dla lubiących spokojną jazdę rodzin.

Również zima to okres, gdy do Wisły przyjeżdżają dziesiątki tysięcy amatorów szaleństwa na śniegu. Na jej terenie zlokalizowanych jest parę snowboardowych i narciarskich wyciągów, liczne wypożyczalnie sprzętu i szkoły, więc będą tam mieli co robić i zaawansowani narciarze, i stawiający pierwsze kroki amatorzy. Lecz tak duża popularność tego miejsca wiąże się niestety z kłopotami ze znalezieniem noclegów w niektórych okresach roku.

nocleg w pensjonacie

Autor: Waldemar Jan
Źródło: http://www.flickr.com
Niektóre pensjonaty Wisła są tak obłożone, że pokój w nich trzeba rezerwować kilka miesięcy wcześniej, a podczas wakacji czy zimowych ferii szanse na znalezienie czegoś są praktycznie zerowe . Z tego też powodu organizując urlop w Wiśle w okresie, gdy będzie tam dużo ludzi, koniecznie należy dużo wcześniej załatwić rezerwację noclegu (ruszajwpolske.pl/noclegi/wisla/pensjonaty/c,59,4,1,index.html). W innych okresach roku jest trochę lepiej, bo baza noclegowa tego miasta jest rzeczywiście bardzo duża, lecz i tak wyjazd z dnia na dzień zakończyć się może tym, że pół dnia będzie trzeba szukać miejsca do spania.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,