Czy ilustracje są w mniejszym stopniu ważne niż tekst i czy mogłyby czegoś uczyć?

Jednym ze skutecznych sposobów na naukę swego dziecka zaradności, jest zaoferowanie jemu samodzielnego poznania się z jakąś książeczką poprzez pooglądanie zawartych w niej rysunków.
Takie ilustracje również opisują fabułę oraz są poniekąd początkowym krokiem do kontaktu małego czytelnika ze sztuką.

Poza tym tego typu ilustracje przynoszą również inne korzyści. Poza wspomnianą nauką samodzielności, mają też duży wpływ na rozwój wyobraźni, kreatywności i poprawienie pamięci. Przebywając z potomstwem na spacerze moglibyśmy porozmawiać z nim o kwestiach dotyczących konkretnych bohaterów czy też o ich emocjach. To jak się czuli przy jakiejś danej okoliczności, może przydać się do rozwijaniu się naszego smyka. Moglibyśmy także wspomnieć o własnych emocjach, jeżeli przeżyliśmy wcześniej analogiczną okoliczność co bohater z książki. Należy pamiętać, że ilustracje są równie istotne, co tekst.

Jeśli będziesz zdania, że zawarte w tym tekście informacje są ciekawe, przeczytaj ponadto szczegóły w linku Obozy lato 2022 Wielkopolska. Znajdziesz tam równie wartościowe dane.

Jest to najprawdopodobniej pierwszy bardziej widoczny kontakt dziecka ze sztuką.

oferta
Po jakimś okresie nasz smyk zobaczy także, że w różnych książeczkach takie samo zwierzę może zostać odzwierciedlone na wiele różnych sposobów. To natomiast może posiadać wpływ na wzmocnienie kreatywności oraz wyobraźni. Jeśli zastanawiamy się, jakiego rodzaju książeczki proponować swojemu potomstwu do czytania czy choćby oglądania ilustracji, odpowiedź jest niezwykle łatwa: wszystkie. Ponadto dowolna kolejna pozycja powinna odróżniać się od wcześniejszej.

Ponadto powinna być zbudowana wg innego schematu. Inna tematyka, inny autor, odmienny ilustrator. Rzecz w tym, żeby potomstwo zaczęło poznawać różne tzw. języki plastyczne.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,