Jak przygotować się do sezonu snowboardowego? O jakich kwestiach należy pamiętać, jakie ubrania dobierać?

Gdy zbliża się sezon to ze snowboardzistów powinien się odpowiednio dobrze przygotować. I nie chodzi jedynie o kondycję i przygotowanie fizyczne, ale przede wszystkim o dobranie stroju. Rzeczywiście nie jest sztuką ubrać się żeby było, najprawdziwsza sztuka to ubrać się tak, ażeby żadne warunki atmosferyczne nie były dla nas zaskoczeniem. Podstawa ubioru to z pewnością kurtki snowboard, rękawice, spodnie, czapka oraz bielizna termoaktywna.

sprzęt snowboardowy

Autor: SkiStar
Źródło: http://www.flickr.com

W trudnych warunkach, zwłaszcza jak jest mroźny wiatr bardzo przydatna jest także osłona twarzy pod postacią bandany lub neoprenowej maski. W dzisiejszych czasach na rynku jest naprawdę wiele interesujących i solidnych produktów, są jednocześnie ciuchy markowe, za które powinniśmy bardzo dużo zapłacić, jak i mniej znane, więc bez wątpienia powinniśmy przemyśleć, czego dokładnie oczekujemy. Spodnie snowboardowe to podstawa każdego ubioru. Są bardzo ważne, więc muszą spełniać dwa najbardziej istotne zadania. Nie powinny przemakać, a także muszą być ciepłe. Najnowsze rozwiązania techniczne są naprawdę bardzo zaawansowane, więc spodnie stworzone są z tkanin wodoszczelnych, odpornych na wiatr i jednocześnie są wyposażone membranę oddychającą. Niezwykle ważne są również buty snowboardowe. Buty tego rodzaju jesteśmy w stanie podzielić na twarde oraz miękkie. Co więcej mają one indywidualne stopnie twardości, definiowane mianem flexindex. Jeśli w opisie buta znajduje się informacja, iż dany model ma flex 5/10, to znaczy, że w dziesięciostopniowej skali ma twardość 5, co oznacza, że jest rzeczywiście średniomiękki. Im wyższy flex, czyli im bardziej twarde buty, tym lepsze „czucie” deski, co oznacza możliwość bardziej profesjonalnego panowania nad nią.

kurtka snowboardowa

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Coraz bardziej ważna i wybierana jest również bielizna termoaktywna. Dzięki swoim właściwościom jest w stanie utrzymać właściwą temperaturę ciała bez względu na warunki pogodowe, utrzymuje jednocześnie świetny mikroklimat dla skóry, odprowadza pot na zewnątrz, więc skóra jest sucha. Struktura dzianiny gwarantuje właściwą i przypasowaną bardzo dobrze rozciągliwość, kształt i wsparcie dokładnie w tych miejscach, gdzie jest to niezbędne.

Czeka na Ciebie interesująca treść (https://www.winnicadwiegranice.pl/degustacje-win/) – należy kliknąć w poniższy link i w nim opracowaliśmy dla Ciebie wiele kluczowych wątków.

To tyle jeśli chodzi o najlepszą odzież, zawsze również należy pamiętać o najlepszej kondycji i wybraniu najbardziej profesjonalnych, pod kątem technicznym aspektów, jak wiązania do snowboardu.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,