Martwisz się charakterem swego życia płciowego? Zainwestuj w środki na potencję i korzystaj z życia.

Seks bywa ważną dziedziną w życiu człowieka, spełnieniem uczucia i pożycia małżeńskiego, jak także źródłem przyjemności oraz satysfakcji. Badania coraz częściej mówią jednakże o trudnościach dotykających życia seksualnego. W przypadku kobiet często jest to brak ochoty na zbliżenia, panowie tymczasem zmagają się z kłopotami z potencją.

Czym powodowane bywają problemy z potencją?

Problemy z potencją pojawiają się w bardzo różnym wieku, choć przeważnie mówi się o dolegliwościach dotykających mężczyzn po czterdziestce. Wyróżnia się sporo powodów występowania zaburzeń erekcji, a do najpowszechniejszych zaliczane są: niską aktywność fizyczną, nieprawidłowy model żywienia, jak również schorzenia takie jak: cukrzyca czy nadciśnienie. Problemy z potencją mogą wynikać także z przerostu gruczołu krokowego, jak też ze stresującego trybu życia lub zmęczenia. W sytuacji zauważenia problemów z erekcją warto udać się do specjalisty, który zaleci odpowiednie leczenie.

seksuolog

Autor: Sadasiv Swain
Źródło: http://www.flickr.com

Lekarze przepisują środki na potencję.

Mężczyźni zmagający się z tego rodzaju kłopotami, często stosują środki na potencję. Tego typu preparaty można kupić w aptece bez recepty, jednak mimo wszystko dobrze jest pójść do specjalisty. Lekarze potrafią dokładniej wskazać podłoże zaburzeń oraz dostosować leki do potrzeb konkretnego pacjenta. W niektórych wypadkach terapia farmakologiczna powiązane bywa z innymi formami leczenia (), na przykład fizykoterapią lub leczeniem hormonalnym. Z pewnością nie wolno przyjmować specyfików niesprawdzonych i zaczerpniętych z niezaufanych źródeł, jak sieć czy targowisko, gdyż stanowią one zagrożenie dla zdrowia oraz życia. Preparaty tego rodzaju należy nabywać wyłącznie w aptekach.

Na efekt musi się cierpliwie poczekać

Zdarza się, że tabletki nie pomagają w błyskawicznym tempie, jak spodziewają się tego mężczyźni. Terapia (zobacz również rehabilitacja prądem) musi trwać jakiś czas i jedna aplikacja leku nie pozbędzie się znacznych kłopotów zdrowotnych. W licznych przypadkach specjaliści rekomendują także zmianę sposobu odżywiania, ponieważ potrafi to uskutecznić terapię i zadecydować o powodzeniu zastosowania preparatów na potencję.