Z czego się bierze niezwykłość Angry Birds, najbardziej popularnej gry komputerowej na świecie

Codzienne na całym świecie ukazują się nowo wydawane gry, lecz niewiele z nich może się udać osiągnąć duży sukces. Ale co pewien czas się takie pojawiają, pojawiają się również gry, jakie śmiało można nazwać fenomenami. I do tego typu gier zalicza się właśnie Angry Birds, gra, jaka podbiła wszystkie kraje, a blisko dwa miliardy pobrań czynią ją najbardziej popularną grą w historii. Co więcej, z tej nieskomplikowanej gry zrodził się potężny przemysł, gra ma już swój serial, w planie będzie tradycyjny film, a najróżniejsze gadżety z fruwającymi ptaszyskami stanowią marzenie większości maluchów.

angry birds

Autor: Gear4
Źródło: Gear4
Nad fenomenem popularności tej gry zaczęli się zastanawiać nawet badacze, próbujący dociec, dlaczego każdy chociaż przez chwilę w nią grał. A tak naprawdę gra w latające ptaki jest przede wszystkim bardzo prosta. Nie będzie wymagać od grającego wielkiego talentu czy umiejętności, nie trzeba też tworzyć jakiś skomplikowanych scenariuszy.

Zaintrygował Cię nasz artykuł? Cieszymy się. Pewnie zechcesz też przeglądnąć inne ciekawe treści? Trzeba jedynie kliknąć na łącze (http://www.iluzjonistapiotrmalanowski.pl/galeria/) i voila.

Po prostu trzeba strzelić ptakiem i patrzeć, co się wydarzy z drugiej strony planszy – a dziać się może rzeczywiście dużo, o to zadbali już dobrze producenci tej gry.

Następnym ogromnym plusem tej gry jest to, że grać w nią można nawet w pięciu minutach przerwy, czekając na dentystę czy jadąc autobusem do szkoły. Wiele gier bardzo wciąga, lecz będą one wymagać dłuższego grania, żeby miało to większy sens. Przy Angry Birds tego problemu nie ma – jedna runda może zająć parę minut, a jeżeli coś nie wyjdzie, to w

gra komputerowa

Autor: krisguy
Źródło: http://www.flickr.com

każdym momencie można do niej wrócić i poprawić rezultat.

No i nie można zapomnieć o jeszcze jednej istotnej sprawie, jaką jest wygląd – co by nie powiedzieć, to Angry Birds jest po prostu grą uroczą, dopracowaną w najdrobniejszych szczegółach i pełną zachwycających detali. Producent nie spoczywa na laurach i bez przerwy ukazują się nowe przygody latających ptaków, ostatnią nowością jest przykładowo Angry Birds Stella – Angry Birds. Dużo będzie wskazywać na to, że również to wydanie może odnieść ogromny sukces, co zresztą doskonale widać oglądając statystyki pobrań, już dzisiaj gra ma ogromną liczbę użytkowników.