Otaczający świat zmienia się w mgnieniu oka. Od dzwonków monofonicznych i płyt analogowych do smartfonów z dostępem do internetu.

Lata, w których przyszło nam żyć są wyjątkowo interesujące zwłaszcza jeśli chodzi o zdobycze techniki. Jeszcze nigdy postęp w tej kwestii nie dział się z taką prędkością i nie pociągał za sobą tak znaczących przemian.

Dawno temu dzieciństwo przedstawicieli konkretnego pokolenia nie odstawało zbytnio od okresu dojrzewania ich własnych rodziców, a nawet babć i dziadków. Wtedy ludzie należący do różnych generacjikorzystali z tych samych przedmiotów, dzięki czemu nie było problemów z porozumiewaniem się. Zupełnie inaczej sytuacja przedstawia dzisiaj. Obecna technologia rozwija znacznie szybciej niż przed dwiema dekadami. Idealnym przykładem obrazującym skalę zmian jest powstanie Internetu. Wynalazek ten spokojnie można określić przełomowym, biorąc pod uwagę jego wpływ na właściwie najważniejsze dziedziny życia ludzi. Globalna sieć ułatwiła i przeistoczyła kontakty międzyludzkie, pozwalając osobom różnych nacji na bezproblemowe

samsung galaxy

Źródło: pixabay.com

komunikowanie się na odległość. Jeszcze parę dziesięcioleci temu przesłanie nowin na przykład do krewnych w USA wiązało się z odwiedzinami na poczcie i uzbrojeniem się w ogromną dawkę cierpliwości. Dzisiaj wystarczy mieć stałe łącze internetowe i już można gadać ze znajomymi przebywającymi tysiące kilometrów od nas. Pod ręką mamy wiele różnorodnych chatów, telefonię sieciową oraz e-mail.

Postęp technologiczny możemy zobaczyć także na przykładzie narzędzi z których korzystamy na co dzień. Przed laty muzyki słuchano z patefonów, a odtwarzanym przebojom zawsze towarzyszyły typowe trzaski. Dziś jest Internet, a w nim nieskończone zasoby utworów muzycznych w doskonałej jakości. Analogicznie wygląda sytuacja z telefonami. Długo wszyscy mogli liczyć wyłącznie na linie stacjonarne. Wejście na rynek pierwszych komórek wywróciło świat i nasze wyobrażenia do góry nogami. Jeszcze kilkanaście lat temu największym pragnieniem było posiadanie nieśmiertelnej Nokii z monofonicznymi melodyjkami i grą w węża. Teraz używamy wielofunkcyjnych telefonów, takich jak: Samsung Galaxy Core Prime (Sklep internetowy etuo.pl) lub rejestrator do kamer analogowych Samsung Galaxy J1, pobieramy potrzebne nam aplikacje i personalizujemy wygląd komórek, wybierając właściwe etui do Samsunga. W ten sposób telefon komórkowy przeistacza się w prywatne centrum dowodzenia i wiele zdradza o jego posiadaczu, warto sprawdzić: etuo.pl/etui.html?device_brand[0]=34&device_model[0]=266.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,