Czy warto zamontować monitoring?

Bardzo często pojawia się temat ochrony prywatności, a także możliwości zwiększenia bezpieczeństwa zarówno w naszych domach prywatnych, jak również miejscach publicznych oraz przemysłowych. Niemało dużych miast posiada już teraz monitoring w najbardziej zatłoczonych miejscach, głównie przy deptakach, dworcach itd. Monitoring przemysłowy montowany bywa również w większych zakładach pracy, a także na firmowych posesjach, parkingach, sklepach, centrach handlowych czy parkach.

kamery przemysłowe

Ogólnie wszyscy zgadzają się na to, aby zamieszczać monitoring (więcej usługi monitoringowe) w obiektach publicznych. Mamy świadomość, że stanowi on pomoc w przypadku wszelkiego typu niebezpiecznych sytuacji. To prawda, w wielu okolicznościach jesteśmy o wiele spokojniejsi, gdy wiemy, iż obecny jest monitoring, np. podczas przejścia przez ciemny przejście podziemne. Tego rodzaju nagrania niejednokrotnie są niezbędne policji w złapaniu przestępców. Mnóstwo właścicieli firm i przedsiębiorstw przemysłowych umieszcza rejestratory cyfrowe, by przeciwdziałać ewentualnym włamaniom czy zniszczeniom.
Współcześnie większość z nas przyzwyczaiła się już do tego, że w marketach lub sklepach możemy być monitorowani w telewizji przemysłowej, która odtwarza obraz zarejestrowany przez kamery przemysłowe (doczytaj – rejestrator kamer ip). Takie rozwiązanie zwykle nas już totalnie nie złości – w bardzo wielu przypadkach nawet nie zwracamy na to uwagi. Takie nagrania w większości przypadków pomagają ująć złodziei.

monitoring

Trochę inne podejście mamy zwykle do monitoringu w miejscach naszej pracy. Niezwykle cenimy sobie naszą prywatność, a równocześnie nie lubimy, gdy nasz pracodawca chce zbytnio nas kontrolować. Mnóstwo osób złości także fakt, iż w prywatnych posesjach montowane są kamery. Warto pamiętać przy tym, iż sprawy monitoringu są regulowane prawnie. Z całą pewnością nie można upubliczniać nagrań, które zostały zarejestrowane kamerą przemysłową. Więcej:

Osoby, które myślą, aby zamontować kamery powinni pamiętać o tym, iż w sytuacji najnowocześniejszego, a równocześnie najskuteczniejszego sprzętu do monitoringu, nie będzie to inwestycja tania. Zapłacić trzeba będzie nie tylko za urządzenie, lecz także za jego fachowy montaż.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,