W jaki sposób wybrać drukarkę do domu?

Kupując urządzenia elektroniczne do domu, z pewnością masz na uwadze porządny komputer bądź laptop. Aby mieć ciekawy komplet, warto jest też pomyśleć nad drukarką, jaka pozwoli wydrukować bilet, kolorowankę dla malucha lub ważne dokumenty, jakie musimy następnego dnia zanieść do pracy. Nie każdy jest zorientowany w elektronice, więc warto jest poznać kilka zaleceń, dzięki którym kupimy odpowiednią drukarkę do domu.

drukarka

Autor: Vernon Chan
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli najważniejszym parametrem jest dla ciebie cena, zrezygnuj z wielofunkcyjnych sprzętów, jakie poza drukowaniem mogą jeszcze skanować i kopiować strony. Zdecydowanie korzystniej jest postawić na sprzęt pozwalający drukować bezpośrednio z karty pamięci, aby nie tracić czasu na włączanie komputera. Zwłaszcza docenimy tę możliwość, gdy szykując się do pracy niespodziewanie przypomnimy sobie, że mieliśmy wydrukować opracowany poprzedniej nocy koncept. Rzecz jasna aktualne urządzenia z procesorami Intel Core i5 gwarantują najlepszą wydajność i szybkie działanie komputerów, lecz zawsze wygodniej jest włożyć kartę od razu do drukarki i momentalnie dostać gotowy wydruk. Takie możliwości daje np. drukarka tonery do drukarek HP, jaką również charakteryzują atrakcyjne ceny, pozwalające oszczędzić nasz budżet. W drukarkach istotne jest również oprogramowanie, umożliwiające tworzyć interesujące wydruki, na przykład zaproszenia na chrzciny pociechy czy kalendarze, które będziemy mogli podarować bliskiemu nam człowiekowi. Każdy z producentów powinien mieć niniejsze oprogramowanie, należy się jedynie rozeznać czy zapewnia je w komplecie, czy należy pobrać je z sieci, tak jest to w przypadku drukarek HP – zobacz więcej. Ponadto nie bez znaczenia jest jakość wydruku, jaki nie może być za blady. Szczególnie miej na względzie jakość kolorowych wydruków, np. fotografii z urlopu, które będziesz mógł umieścić w ramce.

drukarka hp

Autor: Vernon Chan
Źródło: http://www.flickr.com
Ostatnią cechą jest wydajność druku, jaka liczy się w przypadku drukowania większej ilości dokumentów. Na co dzień zaś nie jest to aż tak ważny parametr, ponieważ lepiej jest postawić na dobrą jakość dokumentów, niż na ich zawrotną prędkość druku.Jeśli w takim razie myślisz nad właściwą drukarką, masz do wyboru wiele marek, w tym Canon lub Epson – intel core i5. Pomyśl, na czym najbardziej ci zależy i podług wybranych przez ciebie elementów podejmij należytą decyzję.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,