Strzelanka dla samurajów

Airsoft jest to gra grupowa, w której wykorzystywane są pneumatyczne repliki dawnej broni strzelające plastikowymi kulkami.

Gry te zazwyczaj odbywają się w odludnych miejscach w lasach, na poligonach wojskowych czy pustych budynkach po starych fabrykach. Głównym celem wyposażonych w karabiny na kulki zawodników jest oczywiście trafienie przeciwnika, zazwyczaj nie wyrządzając mu krzywdy.

Gry rozgrywane są według określonych scenariuszy, nierzadko oryginalnych, lecz również odtwarzających historyczne działania wojsk lub oddziałów paramilitarnych. Gry te mają określone zasady. Obowiązuje również tak zwane „Prawo ASG”, zgodnie, z którym się przebiega rozgrywka. Główną zasadą jest używanie gogli ochronnych, aby chronić wzrok. Scenariusze gier sa urozmaicone, od prostych strzelanek, gdzie po prostu należy wykluczyć z gry przeciwników, po skomplikowane strategie, które wiernie odwzorowują prawdziwe pole walki z wywiadem i logistyką. Takie rozbudowane rozgrywki potrafią trwać ponad dobę, wymagają więc doskonałej kondycji fizycznej i mocnej psychiki.

paintball, asg

Autor: West Point Public Affairs
Źródło: http://www.flickr.com/

Rodowód airsoftu tkwi w Japonii.

Zobacz ten interesujący artykuł i odkryj więcej tutaj. Z pewnością nie będziesz żałować. Nie zwlekaj ani chwili! Zrób to teraz!

Tam wytworzono pierwsze repliki broni, aby dać japońskim siłom samoobrony możliwość treningu bojowego ze względu na bardzo rygorystyczne przepisy zakazujące używania broni palnej, nałożone na japońskie siły zbrojne po przegranej wojnie. Do dziś japońskie repliki broni są najwyższej jakości. Ponieważ w odróżnieniu od paintballu kulki, którymi strzela się w airsofcie, nie są wypełnione farbą, uczestników gier obowiązuje swego rodzaju kodeks honorowy i wymóg przyznania się do trafienia przez przeciwnika.

Gra ta zdobywa coraz większą rzeszę zwolenników pochodzących z różnych środowisk i chcących aktywnie spędzić czas wolny. Wyposażenie do gry, nie tylko wspomniane wcześniej karabiny, ale też pistolety na kulki, gogle i różnego typu ochraniacze, a także buty taktyczne i mundury, oferuje obecnie każdy sklep asg, a przybywa ich coraz więcej, również w internecie.