Jakie gry cenią Polacy? Poznaj ranking planszówek

Dawno dawno temu pojawił się „Eurobiznes” – najbardziej znana gra planszowa, sprzedawana w wielu krajach europejskich. Teraz gier planszowych jest mnóstwo, że trudno je wszystkie zliczyć. Fakt faktem, świat gier jest obecnie jedną z najbardziej znanych rodzajów rozrywki.

Gra planszowa Monopoly

Autor: Howie Le
Źródło: http://www.flickr.com

Trudno teraz poznać nastolatka, który nie miałby żadnego doświadczenia z grami. Niemal każdy jest w stanie wymienić przynajmniej jeden albo dwa tytuły gier, w które ciągle gra lub grał jeszcze niedawno. O ile nie gra w gry komputerowe, zna prawdopodobnie choćby kilka planszówek, w które grają już nie tylko młodzi. W ogóle mówiąc o grach, dawniej były one kojarzone w dużej mierze z dziećmi.Teraz gra coraz więcej dorosłych osób. Rano ubierają się na sztywno w garnitury i ruszają do pracy, gdzie często pełnią role menadżerów, dyrektorów lub prezesów firm. Z kolei po pracy, w ramach odreagowania stresu, zamieniają się w małe dzieci, które w swoim świecie walczą ze smokami czy innymi potworami, których pokonanie gwarantuje im uratowanie świata.

Myśląc o graczach komputerowych pokazały się już specjalne laptopy gamingowe, których producentami są popularne na rynku marki, takie jak między innymi: ASUS, Dell, HP lub Lenovo.

Jeżeli zafascynował Cię opisywany wątek, to odsyłam do strony www (https://mykuba.pl/przed-wyjazdem/) – w tamtym miejscu odnajdziesz ciekawe informacje, które są skrupulatnym opisem tego zagadnienia.

To co najbardziej wyróżnia laptopy gamingowe, to jedne z najsilniejszych karty graficzne, bardzo często już czterordzeniowe procesory i mnóstwo pamięci RAM, która spełni obecne wymagania sprzętowe do coraz bardziej wymagających technicznie gier, takich jak na przykład „Wiedźmin 3”,” Dying Light”, „This War of Mine”,” The Vanishing of Ethan Carter”, czy też „Layers of Fear”. Ich dodatkowym atutem jest m.in. : podświetlana klawiatura, dodatkowe klawisze z możliwością ich programowania oraz wysokiej klasy głośniki. Patrząc z kolei na ranking gier planszowych, do uznanych należą: „Dobbie” „Magia i Miecz” jak i nieśmiertelne „Monopoly”, w które grają już nie tylko młodzież, ale również 30-latkowe.

Był sobie człowiek, gra planszowa

Autor: EMPIK
Źródło: EMPIK

Wszędzie w mediach mówią o tym, jak to gry uzależniają. Rzadko jednak wspominają, jak gry łączą znajomych, rodziny, bawią, odstresowują od codziennych problemów, a przy okazji często uczą samodzielnego rozwiązywania problemów. W wielu przypadkach kształcą też nasz refleks, co przenosi się na szybsze reakcje w życiu codziennym.