Mazury i spływy kajakowe

To straszne, gdy w czasie gorącego weekendu, na przykład w połowie sierpnia, zamiast wypoczywać w miłym miejscu, niestety zarabiamy na chleb lub po prostu kisimy się w domu. Może by tak najzwyczajniej wyskoczyć na Mazury? Trzeba się pośpieszyć, bo wzrasta moda na tę krainę, również wśród zagranicznych turystów, a więc bardzo realne, że za pewien okres czasu Mazury, chociaż ciągle śliczne, raczej nie będą tak dziewicze, nieznane.

Nierzadko w szczególności taka młodsza część społeczeństwa sądzi, że Mazury są OK, ale dla starszych ludzi, rodzin oraz nudziarzy. Kompletnie nieprawdziwy obraz Mazur! Na przykład Giżycko, urokliwy Ełk albo Mikołajki w trakcie sezonu letniego wprost tętnią życiem, zatem nawet zwolennicy nocnego życia w żadnym razie nie powinni zbytnio narzekać na nudę, brak kapitalnych rozrywek!

W szczególności ełcka promenada jest miejscem, gdzie na miłośników nocnego życia oczekuje wiele świetnych miejscówek. Jednakowoż Mazury to głównie wypoczynek nad wodą. A gdy w rachubę wchodzą jeziora, trudno przynajmniej kilka minut nie pływać na kajaku!

spływ kajakowy

Autor: Joshua Mayer
Źródło: http://www.flickr.com

Można tak naprawdę powiedzieć, że chociaż dużo słyszy się o niezbyt przyjemnych wypadkach w czasie spływów kajakowych, to generalnie nie można się za bardzo przejmować. Fakty są takie, iż kajaki są najzupełniej bezpieczne – szczegóły na. Naturalnie przy optymistycznym założeniu, że w kajaku znajdują się trzeźwe osoby, które na dodatek posiadają kapoki. To wielce znaczące, aby doceniać ogromną rangę zachowania zasad bezpieczeństwa.

Istotne jest także to, aby zwrócić uwagę na niebo – bo wiadomo, pogoda szybko się zmienia, a więc czymś niefajnym jest złapanie wielkiego deszczu – z burzą, w czasie kajakowania, na środku wielkiego jeziora. Jednak i tak w przeważającej większości Mazury (poznaj ofertę na nad wigrami noclegi w stadninie koni) są przyjazną krainą, która powoduje, iż człowiek może nareszcie wypocząć.

W żadnym wypadku nie można uważać, że przynajmniej krótki weekend gdzieś na Mazurach nie sprawi, iż najzwyczajniej w świecie będziemy bardzo miło wspominać owy wypad. W takim razie: nie ma żadnego sensu kisić się u siebie w mieście, skoro można jechać do Mikołajek bądź Węgorzewa. To niezwykłe miejsca. To pewne.
Źródło: www.kaylon.pl