Z jakiego powodu gra ucieczka z pokoju zyskuje powodzenie wśród młodzieży.

Każdy fan gier komputerowych, rozpoczynając granie w pewien sposób utożsamia się z postacią.

Na rynku jest dużo udostępnionych gier od tych logicznych, zręcznościowych po gry typu rpg. Jedak ostatnim z najciekawszych i na topie rodzai gier jest projekt ucieczka z pokoju.
Mają one różnorodne poziomy, jak np. łatwe – dla uczących się graczy, średnie, które stanowią wyzwanie dla graczy,którzy aktualnie odwiedzili parę pokoi oraz te zawiłe, które niekiedy są nie lada wyzwaniem nawet dla graczy zaawansowanych. Kiedy na rynek wpuszczana jest nowa gra mamy ochotę ją sprawdzić. Sprawdzić o co w niej chodzi, na czym polega.

Zamek do drzwi

Autor: Marie Buyens
Źródło: http://www.flickr.com
W necie szukamy informacji o grze. Przeważnie tym się inspirujemy, co pozwala nam zadecydować, czy jest godna uwagi czy tez nie. Obecnie gra ucieczka z pokoju stała się hitem wśród gier. Koncept ten rozpoznawany jest pod polską nazwą: ucieczka z pokoju, gra opierająca się na tym, by w jak najszybszym czasie wyjść z pokoju. Tutaj zobaczysz więcej: (Tu) Koncept powstał na podstawie gier sieciowych pod nazwą exit the room. Idea przeniesienia wirtualnej gry (gry maszyny) do świata realnego wdrożyli Amerykanie następnie Japończycy. Pierwszy tego typu pokój powstał w USA w Kalifornii w roku 2005 i szybko zyskał sławę. Obecnie tego rodzaju pokoje są udostępnione w większości państw. Początkowe pokoje w Polsce zaistniały w 2014 roku we Wrocławiu. Teraz w Polsce możemy zagrać w blisko 100 pokojach w 13 miastach w całym kraju. Jednakże kolejne pokoje powstają jak grzyby po deszczu, ponieważ zainteresowanie tą rozrywką szybko rośnie. Motywy na tematykę pokoju są bardzo różne, szarady szpiegowskie: pokoje sherlocka Holmesa oraz pokój Einsteina, pokoje szkicowane na miejsca ciężko dostępne: schron bankowy, garaż a także siedzibę Adolfa Hitlera. Idei na motywy jest bardzo wiele, ale w większości chodzi o to jakie zagadki i łamigłówki twórcy wymyślą. Autor:

Surowe ściany pokoju

Autor: Marc Willmore
Źródło: http://www.flickr.com
Podsumowując: gra aktualnie stała się popularna i przede wszystkim mamy wystarczająco dużo pokoi do użytku.
Istotnymi regułami gry stanowi to, by jak najszybciej rozwiązać wszelkie zagadki i łamigłówki w pokoju po czym opuścić pokój. Jeżeli zaciekawisz się tego typu rozrywkami zbadaj czy w Twoim mieście nie ma już dostępnej gry: ucieczka z pokoju.