Kręgle – gra, jaka cieszy się dzisiaj coraz większą wziętością

Kręgle to niesłychanie atrakcyjna gra, jaka cieszy się coraz większą popularnością. W kręgle entuzjastycznie grają zarówno osoby młodsze jak i starsze, gdyż tak naprawdę jest to gra wyśmienita dla każdego. Kręgle to rodzaj gry, który polega na strąceniu kulą 9-10 dosyć ciężkich pionów, jakie tytułowane są właśnie kręglami. Kręgle zdołamy podzielić na kilka gatunków, przynależą do nich kręgle parkietowe i klasyczne, i także bowls i bowling.

Gry planszowe

Autor: David Mulder
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli chodzi o kręgle klasyczne to są one najmocniej rozwinięte w Europie, zaś bowling jest w dzisiejszych czasach znany na całym świecie. W grze użytkuje się kulę do kręgli, która posiada średnicę około 160 do 218 mm.

Jeśli zaintrygował Cię omawiany artykuł, to bez wahania wejdź na ten odnośnik – to niezwykle wiarygodna strona (https://akademiasklep.pl/pastele-olejne), która opisuje pokrewną tematykę.

Mają one także 12 cm szerokości i 38 cm wysokości. Jeżeli chodzi o wagę kręgla to zwykle wynosi ona od 1,47 do 1,64 kg. W kuli tej znajdują się przynajmniej dwa otwory na palce, niekiedy więcej. Jeśli chodzi o parkiet to ma on 18 metrów długości oraz 1 metr szerokości, za to po boku parkietu znajdują się rowy, które hamują powrót kuli na tor, jeśli z niego wypadła.

Kręgle są doskonałą rozrywką i wybornym pomysłem na spędzanie wolnego czasu. Wyprawa na kręgle z przyjaciółmi może być faktycznie atrakcyjnym przeżyciem. Gra w kręgle dostarcza multum emocji nic więc dziwnego, że wiele osób ochoczo wybiera się na kręgielnie.

Kręgielni możemy teraz odkryć istotnie dużo, są one słynne w każdym mieście, wskutek tego jeśli wyszukujesz przykładowo kręgielni na terenie Kłodzka to możesz ją bez trudu znaleźć poprzez wpisanie do swojej wyszukiwarki internetowej hasła „kręgielnia kłodzko”. Pewnie odnajdziesz bardzo dużo kręgielni na terenie Kłodzka.

Questing – niezapomniana przygoda dla całej rodziny

Autor: Planet PR
Źródło: Planet PR

Nawet jeśli nigdy do dziś dnia nie miałeś okazji grać w kręgle to niewątpliwie warto chociaż raz skusić się na zagranie w tą grę. Początki zdołają być lekko trudne, aczkolwiek z czasem na pewno nabierzesz większej zręczności, kto wie, może, że okaże się że gra w kręgle stanie się Twoim nowiuteńkim zainteresowaniem i pasją.