Dobry sposób na nudę, czyli gry kosmiczne

Każdy z nas potrzebuje w czasie dnia wolnej chwili dla siebie. Relaks jest bardzo ważną częścią dnia, dlatego też specjaliści zajmujący się zdrowym trybem życia alarmują, by nie zapominać o codziennej porcji czegoś, co sprawia nam przyjemność. Radość życia zwiększa szanse by utrzymać świetne zdrowie przez dziesięciolecia. Warto o tym pamiętać codziennie i poświęcać każdego dnia minimum kwadrans tylko dla siebie.

gra komputerowa

Autor: brett jordan
Źródło: http://www.flickr.com
Możliwości jest tyle, ilu ludzi. Jedni znajdują relaks w grze na instrumencie, inni cieszą się oglądając film, kolejni odczuwają satysfakcje ze sportu bądź z gier komputerowych.

Zaciekawił Cię ten post? Pragniesz kolejne? W takim razie jesteśmy tam – trzeba kliknąć w podany link i oglądać nowe opisy.

Rozrywką charakteryzującą się najdłuższym historycznym stażem i będącą jednocześnie polecanym treningiem dla ludzkich mózgów są książki, lub gry manager – więcej tutaj. Od dawna wiadomo, że książki kształcą.

Ostatnie badania wykazały, że dzieci spędzające sporą część dnia przed komputerem wykazują się znacznie lepiej działającym mózgiem. Nie wynika to tylko z przekazywanych w nich treści. Grając, podobnie jak oglądając czytając, poznajemy jakąś historię. Różnica tkwi w tym, że książka przedstawia jedynie pomysł autora, nie zostawiając pola manewru dla naszej własnej wyobraźni. Sytuacja wygląda inaczej w przypadku gry w gry kosmiczne, podczas czego jesteśmy zmuszeni we własnym zakresie rozwiązać dany problem by przejść dalej, stanowiąc świetny trening dla mózgu.

Ponadto, żyjemy w czasach, w których nie każdy może pozwolić sobie na wymagającą czasu i skupienia lekturę tradycyjnych książek ze względu na brak czasu. Wartym polecenia wyjściem dla ludzi, którzy nie mają ochoty na czytanie książek są gry czytane, które cieszą się niemalejącą popularnością z wieluwzględów. Dominującą zaletą jest możliwość wpływania na losy bohaterów czytane historii.

Współczesny rynek proponuje ogrom gier dedykowanych wszystkim preferencjom, przez co każdy znajdzie coś stosownego. Warto przy tym pamiętać o zdrowiu, dlatego poleca się dawkować czas spędzony przed komputerem.