Części AGD

Niewątpliwie każdy z nas ma pełną świadomość tego, jak niezwykle istotny może dla nas być ogólnie pojęty sprzęt AGD. Obecnie urządzenia takie odznaczają się bardzo dużym zróżnicowaniem, przez co mogą one być przez nas wykorzystywane w wielu najróżniejszych celach – bez żadnych wątpliwości możemy powiedzieć, że bez ich pomocy nasze życie codzienne byłoby po prostu o wiele trudniejsze. Warto w takim razie poświęcić im nieco czasu i postarać się znaleźć wśród nich dokładnie takie rzeczy, jakie całkowicie będą spełniały wszystkie nasze oczekiwania, gdyż przy obecnym wyborze jaki spotkamy w sklepach nie powinno nam to raczej sprawić większych problemów.

nowoczesna kuchnia

Autor: thekitchendesigner.org
Źródło: http://www.flickr.com/photos

Drobniutkie krojenie, rozgniatanie i rozdrabnianie produktów bez najmniejszego wysiłku umożliwiają nam blendery. Kiedy chcemy zrobić napój z owoców – nie ma lepszego narzędzia. Wystarczy moment i już mamy orzeźwiający napój. Bez nudnego rozgniatania i tarcia.

robot kuchenny   slider

Autor: PHILIPS
Źródło: http://www.pr.philips.pl/show_photo.php?id=686

Ekspresy do kawy za to ułatwiają nam ranki. Nie musimy sterczeć nad filiżanką i wykonywać pięciu czynności, tylko naciskamy guzik, idziemy umyć zęby, a gdy wrócimy oczekuje nas kubek (składany kubek turystyczny) pachnącej, gorącej kawy.

W porze obiadowej zwykle wykorzystujemy frytownice czy grille. Umożliwiają przygotowanie smacznego posiłku w dosłownie trzydzieści minut. Wystarczy kilka ziemniaków, czy innych warzyw, które można szybko obsmażyć na gorącym oleju, kawałek mięsa kurczaka natartej ziołową marynatą i już. A gdy mamy chęć na coś słodkiego? Miksery w dłoń! Nie ma prostszego i smaczniejszego deseru latem, niż świeże truskawki z bitą śmietaną. A jeśli mamy chętkę na coś dietetycznego, przydają się sokowirówki. Świeży sok z kwaskowatych jabłek czy pomarańczy, bez dodatku cukru czy innych ulepszaczy idealnie nas orzeźwi przy panujących temperaturach.

A co z tłuszczem i niezbyt ładnymi zapachami? Smażenie, pieczenie powoduje, że w naszym domu niekoniecznie jest ładny zapach. Przydałoby więc się zastanowić porządnie nad dokonaniem wyboru okapu kuchennego (tutaj zobaczysz więcej), który pochłonie niezbyt ładne zapachy. O okap trzeba też zadbać. Systematyczne czyszczenie, przegląd. Warto jest też zawsze pamiętać o filtrach do okapu (interesująca strona).

Dobrze jest korzystać z usprawnień jakie oferuje nam postęp technologii. Codzienne czynności są prostsze, a my mamy więcej czasu na przyjemności.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,