Przydatne mierniki zużycia energii – jak wiele energii elektrycznej pobierają poszczególne urządzenia?

W każdym domu znajduje się zainstalowany licznik energii, niemniej jednak nie wiemy jak dużo prądu pobierają pojedyncze urządzania, takie jak lodówka, pralka czy też komputer. Okazuje się, iż instalując miernik zużycia energii będziemy mogli dowiedzieć się jak wiele prądu pobiera pewne urządzenie w naszym domu. Co prawda mierniki urządzeni energii też pobierają prąd, ponieważ podłącza się je do gniazdka, lecz jest to ograniczony do minimum koszt – blisko 2 złote na rok, więc niewątpliwie nasze portfele tego nie odczują.

rachunek

Autor: miguelb
Źródło: http://www.flickr.com

Każdy miernik miernik światłowodowy e-vemco zużycia energii ma funkcję poboru mocy odbiornika i także zużytej energii. Bardziej wprawne oraz w wyższym stopniu nowomodne mierniki zużycia energii na domiar tego zdołają szacować również parametry sieci elektrycznej, takie jak częstotliwość bądź napięcie. Jeszcze inne mierniki posiadają rolę prognozy, dzięki czemu zdołamy się dowiedzieć ile będzie nas kosztować korzystanie z danego urządzenia przez tygodnie, miesiące albo również przez lata. Niewątpliwie mierniki zużycia energii to niezwykle pożyteczne i niesłychanie funkcjonalne urządzenia, które powinno się posiadać w swoim domu. Na rynku znajdziemy przeróżne modele i typy mierników, wśród których wiele charakteryzuje się istotnie interesującą i niesłychanie przystępną ceną. Kupując tańszy typ nie wydasz dużo, za to będziesz mógł zaoszczędzić na rachunkach za prąd.

pomiar zużycia energii

Źródło: mojaenergia24.pl

Częstokroć nie zdajemy sobie sprawy jak sporo prądu pobiera przykładowo czynny pecet, zapalone światło pozostawione przez pół godziny, lub włączony przez cały dzień telewizor, mimo że tak właściwie oglądamy telewizję może z dwie godziny. Dzięki miernikom elektrycznym możemy dowiedzieć się jak wiele prądu tracimy, a co za tym idzie jak dużo pieniędzy wyrzucamy w błoto. Użytkowanie mierników i zobaczenie ile kosztuje nas pozostawianie włączonych urządzeń, z jakich teraz nie korzystamy, z pewnością może więc nauczyć nas oszczędzania. Pożądane byłoby więc przejrzeć dostępne na rynku typy mierników energii i zdecydować się na zakup któregoś z nich.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,