Na czym polega fach elektronika?

Elektronik to osoba, jaka zajmuje się instalacją, konserwacją jak też naprawą sprzętu komputerowego jak też pozostałych urządzeń elektronicznych.
Elektronik jest człowiekiem bardzo wszechstronnym – zna się nie wyłącznie na sprzęcie, lecz również na jego oprogRAMowaniu.

rzut - telefon

Autor: Bernd Wiebus
Źródło: http://www.flickr.com
Zawód ten jest fachem przyszłości, bo rozwój oprogramowania ma obszerne użycie w wielu sferach życia. Elektronik potrzebny jest jako sprzedawca, kontroler jakości albo konstruktor. Człowiek na takim stanowisku ma wiele możliwości rozwoju oraz staje przed ogromnymi wyzwaniami. Nie stanowią dla niego zagadki nawet takie przyrządy jak oscyloskop cyfrowy.
Do realizowania rzemiosła elektronika wystarczy wykształcenie średnie specjalistyczne. Mile spostrzegana jest też znajomość języka angielskiego czy też niemieckiego, bowiem w zakładach produkcyjnych dużo urządzeń ma instrukcje w językach obcych. W zakładach realizujących usługi dla osób prywatnych wymagane będzie posiadanie prawa jazdy. Jednostka na takowym stanowisku musi mieć następujące cechy: zainteresowania techniczne, wytrwałość, spostrzegawczość, zdolności manualne, komunikatywność. Ponadto elektronik musi na bieżąco pogłębiać własną erudycję, śledząc nowinki techniczne, na przykład w prasie specjalistycznej.
obiektyw

Autor: Steve Jurvetson
Źródło: http://www.flickr.com
Elektronik pracuje w zakładzie produkcyjnym bądź usługowym. Pracując w zakładzie produkcyjnym, elektronik często przebywa w pomieszczeniu zamkniętym, gdzie zajmuje się głównie montażem układów elektronicznych.

Natomiast praca w usługowym zakładzie to głównie kontakt z klientem. Elektronik wyrusza do klientów jak również pracuje w pojedynkę – wykrywa uszkodzenie Urządzenia oraz w miarę możności reperuje szkodę na miejscu.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,