W jakich urządzeniach stosowanych w prywatnych domach wykorzystany został mechanizm wymieniania ciepła.

Podczas budowy domu jedną z ważniejszych spraw jest zapewnienie systemu grzewczego. Obecnie coraz częściej sięga się tutaj po ekologiczne rozwiązania, do jakich przykładowo należą pompy ciepła.

Wykorzystuje się w nich słoneczną energię zgromadzoną w środowisku. Pompy ciepła Szczecin przypominają swoim działaniem lodówkę, z tym że następuje w nich odwrotny proces. Energia jest pobierana najczęściej z ziemi i oddawana we wnętrzu budynku, dzięki czemu jest on tym sposobem ogrzewany. Pompy ciepła mają liczne zalety w porównaniu z ogrzewaniem tradycyjnym, dzięki czemu zainteresowanie nimi cały czas wzrasta. W pierwszej kolejności korzystają z ogólnie dostępnej energii słońca, a oprócz tego są niezawodne i tanie w użytkowaniu.
Technologia dotykowa w akcesoriach firmy Microsoft

Autor: Microsoft
Źródło: Microsoft
Jak się okazuje pompy ciepła nie są jedynymi urządzeniami stosowanymi w naszych domach, które wykorzystują zjawisko przekazywania cieplnej. Coraz większą popularnością cieszą się również ostatnio wśród osób stawiających domy (zobacz obciążalność długotrwała przewodów) rekuperatory, to znaczy wentylacja mechaniczna z wymiennikiem służącym do odzysku ciepła. Rekuperacja Szczecin polega na wciąganiu jednocześnie powietrza z dwóch stron. Czyste, schłodzone powietrze pobierane jest spoza budynku, natomiast z pomieszczeń zasysane jest powietrze dużo cieplejsze. W wymienniku ciepła te zasysane strumienie powietrza będą się spotykały, ale bez wymieszania.

Każdy ze strumieni jest kierowany osobnym kanalikiem, lecz znajdują się one w takiej odległości, że następuje między nimi wymiana energii cieplnej, i powietrze z zewnątrz zostaje już wstępnie zagrzane.
Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,