Nowości w urządzeniach RTV na nadciągający rok- w którym kierunku dąży postęp elektroniki?

Na rynku artykułów RTV nowości pojawiają się tak często, że rzeczywiście za nimi nadążyć. Wszystko jest z roku na rok szybsze, bardziej kolorowe, bardziej użyteczne i wymaga od użytkownika coraz mniej. Nie inaczej jest i w tym roku- producenci nieprzerwanie prześcigają się w zaskakiwaniu nabywców coraz bardziej niezwykłymi zabawkami.

taniomania.pl

Autor: Philips
Źródło: Philips

Gadżet, który teraz chyba zdobył rynek elektroniki użytkowej, to smartfon.

Jeśli propozycja firmy jest dla Ciebie istotna, to przejrzyj ofertę, który Ci oferuje. Z pewnością jest tym, czego już długo szukasz.

Każdy liczący się producent ma w swojej ofercie kilka, jak nie kilkanaście i więcej, przeróżnych modeli dla każdego z segmentów rynku. Już oswoiliśmy się, że z roku na rok mają one coraz więcej pamięci, szybszy procesor z większą ilością rdzeni, czy baterię, która wytrzyma nasze najdziwniejsze życzenia. Chociaż prawdziwą nowinką jest telefon, który możemy zginać- a to dzięki zastosowaniu specjalnych wyświetlaczy OLED, które wymyślili inżynierowie z LG. Nie tylko wykorzystali tego rodzaju ekranu do telefonu- w ofercie koreańskiego producenta zastaniemy również niezwykle cienkie, zgięte w łuk telewizory.

Jak już oderwiemy się od małych ekranów w naszym smartfonie, to właśnie na telewizorze skupiamy swoją uwagę. Również tego rynku nie ominęły niewielkie rewolucje. Jeszcze do końca nie przywykliśmy się do faktu, że dzięki rozdzielczości Full-HD (pomocne wskazówki) można ujrzeć niespotykaną pierwotnie ilość detali, a na nasz rynek wkracza technologia 4K. Jej nazwa odnosi się do nowego poziomu rozdzielczości, w którym na szerokość ekranu przypada ok 4 tys. pikseli. Zapowiada to chyba jeszcze większy wybór wysokobudżetowych filmów ociekających efektami specjalnymi- to najczęściej tam w pełni docenimy bogactwo szczegółów, jakie da nam ta technologia.

Piloty do tv

Autor: Kelly Sikkema
Źródło: http://www.flickr.com

Nowinki nie tyczą się tylko samego obrazu- postęp dotyczy również miłośników muzyki. Dzięki firmie Samsung możemy, korzystając z ich najnowszego systemu, słuchać utworów muzycznych w dowolnym miejscu w mieszkaniu, korzystając jednocześnie z kilku źródeł dźwięku.

Rok 2014 to też rok graczy- na rynku są nowe generacje konsol od Microsoftu i Sony- zaczynają ukazywać się coraz to nowe tytuły gier, kontynuacji z poprzednich generacji konsol. Najnowsze urządzenia dla graczy to również jeszcze bardziej dokładna grafika 3d w najwyższej rozdzielczości. Czeka was masa godzin cyfrowej rozrywki na najnowszych konsolach, przed telewizorami o ekranie zgiętym w łuk, z jeszcze szybszym smartfonem w kieszeni.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , , , ,