Automatyzacja testów, systemy wbudowane – części i funkcjonowanie komputerów.

Zaczynając od początku wyłożymy co to są systemy wbudowane i do czego służą. A więc, system ten jest systemem specjalnego przeznaczenia, który jest integralną częścią obsługiwanego przez niego notebooka.

więcej:

Autor: Dell Inc.
Źródło: http://www.flickr.com

Systemy wbudowane muszą spełniać określone wymagania ściśle zdefiniowane do obowiązków, które mają sprawować (sprawdź polecaną stronę). Nie można więc nimi tytułować typowego wielozadaniowego komputera osobistego indywidualnego. Każdy system wbudowany bazujący jest na mikroprocesorze zaprogramowanym do realizowania ograniczonej ilości zadań lub nawet tylko do jednego. Zależnie od wydatkowania może nieść oprogramowanie poświęcane jedynie temu urządzeniu ewentualnie system operacyjny wraz ze specjalizowanym oprogramowaniem. Zwykle decyduje o tym ranga niezawodności, jaki ma proponować dany system wbudowany. Wszechstronną zasadą jest, że im skromniej złożone a także specjalizowane jest oprogramowanie, tym w większym stopniu system jest niezawodny i pozwala szybciej reagować na sytuacje krytyczne. Przechodząc do kolejnej części skoncentrujemy się na automatyzacji, notorycznie postrzeganej jak lek na problemy powiązane z niską jakością oprogramowania, która zdradza się poprzez ogromną ilość defektów. Poniektórym wydaje się, że jeżeli przyspieszymy proces weryfikowania poprzez jego zautomatyzowanie to zaraz auto-magicznie będziemy popełniać mniejszą ilość błędów.

Wskazane jest aby jednak pamiętać o tym, iż o ile automatyzacja testów szybciej pokaże nam zauważalne objawy problemów z jakością naszego oprogramowania, to tych problemów nie rozwiąże. Tester programu współpracuje zasadniczo z programistami. Otrzymuje funkcjonalność od informatyka i testuje, czy znajdują się w niej błędy, czy funkcjonuje tak jak musi – według receptury, czy działa skutecznie na wszystkich wspomaganych przeglądarkach. Jeśli przejdzie przez tester z rezultatem pozytywnym to konkretną funkcjonalność systemu wprowadza się do produkcji, albo do testów już u użytkownika, jeśli sobie tak zażyczył.

Odpowiada Ci taki tekst? To super, sprawdź stronę taxi warszawa pod tym adresem. Zobaczysz tam więcej informacji na podobny temat.

Reasumując, także automatyzacja testów jak i systemy wbudowane oferują jedną wspólną cechę – obie dotyczą komputera. Z taką różnicą, że systemy znajdują zastosowanie faktycznie we wszystkich domenach, w których dąży się to tego, by urządzenia codziennego wykorzystania były tzw. „inteligentne” i mogły praktykować coraz to trudniejsze działania.