Ażeby móc być elektrotechnikiem, wystarczy przebyte technikum lub szkoła zawodowa, albo studia wyższe na tym kierunku.
Inżynier elektryk jest to zawód, do którego trzeba posiadać już tytuł magistra inżyniera, a więc pójść a także ukończyć studia.

Waldemar Pawlak

Autor: Kārlis Dambrāns
Źródło: http://www.flickr.com
chauvin arnoux

Autor: Kingston
Źródło: Kingston
Elektrykiem może być osoba, która nie lęka się prądu, a jednocześnie jest bardzo bystra, pojmuje reguły fizyki jak też potrafi obchodzić się z prądem w taki sposób, by go nie zranił. W wypadku niektórych konkretnych robót inżynier elektryk powinien się postarać o dodatkowe uprawnienia, które udowodnią jego kwalifikacje w tym zakresie.

W jaki sposób wygląda robota inżyniera elektryka? Pracę elektrotechnika każdy zna – jest to osoba, jaka zajmuje się instalacją, pielęgnacją i naprawą systemów elektrycznych w budynkach. Inaczej powiedziawszy zakłada czy też dozoruje zakładanie sieci energetycznej w nowo postawionych budowlach. Przyjeżdża na wezwania klientów do awarii prądu. Oprócz tego może pracować w zakładach energetycznych na przeróżnych stanowiskach. Elektrotechnik zajmuje się też naprawą a także konserwacją przyrządów elektrycznych. Elektrotechnik przede wszystkim zajmuje się planowaniem instalacji elektrycznych, które następnie montuje zgodnie z wcześniej przygotowaną dokumentacją.

Uważasz, że prezentowany tekst jest użyteczny? Jeśli tak, to przeczytaj poza tym ten wiarygodny tekst (http://etteplan.com/pl) – on też przykuje Twoją uwagę.

Sam inżynier elektryk umie jak też realizuje owe zadania, jednak zazwyczaj jego tytuł upoważnia do kierowania podległymi mu pracobiorcami, którzy wykonują, montują a także naprawiają elektryczne instalacje.

To praca niesłychanie odpowiedzialna, gdyż od sprawnie zamontowanej instalacji elektrycznej zależy jej działanie a także bezpieczeństwo, stąd elektrotechnik musi być na pewno dokładny, dbały oraz odpowiedzialny. W pracy elektryka sprawdzają się przyrządy Chauvin Arnoux.