Fotografia dla (nie)zaawansowanych

Fotografia towarzyszy ludziom stosunkowo długo i to, jak nadzwyczaj odmieniła swe oblicze od czasu jej powstania, w zasadzie zdumiewa. Z pewnością warto jest się przyjrzeć procesom, jakie ją ukształtowały i spostrzec, jak wielki wpływ na świat ma dotychczas. Kiedyś zdjęcia robiło się rzadko oraz na większe okoliczności. Na ogół rodzinne pamiątki trzymane były w tradycyjnych albumach oraz swym czarno – białym pięknem zachwycają do dzisiaj. Fotograf był osobą o wyjątkowych kompetencjach, gdyż umiał posługiwać się aparatem, którego ustawienia zawsze były manualne, co oczywiste.

Profesjonalny aparat fotograficzny

Autor: Tirso Lecointere
Źródło: http://www.flickr.com
Z tej racji zdjęcia wykonywano tylko od czasu do czasu oraz z dużą precyzją. Jest to kompletne przeciwieństwo tego, co dostrzegamy we współczesnym. Niegdyś świat wydawał się zupełnie niepospieszany, dziś jednak jest na odwrót. Nietrudno spostrzec, że obecnie nawet małe dzieci potrafią „pstrykać” zdjęcia. Nie jest żadnym problemem uwiecznianie aparatem wszystkiego naokoło nas. Ma to swoje walory oraz wady.

Coraz rzadziej podchodzimy do fotografii profesjonalnie, szczęśliwie zdarza się to jeszcze prawdziwym pasjonatom niniejszej czynności. Niestety większość osób korzysta z aparatów w telefonach oraz nawet nie wie, czym są profesjonalne, polecane obiektywy Sigma 70 300 Nikon – dostępne w sklepie Sigma. Większość ludzi nie orientuje się też, co to jest przysłona oraz czas naświetlania. Niewątpliwie jest to spowodowane wielkim dostępem do wszelakiego rodzaju prostych aparatów. Miejmy nadzieję, że prawdziwi miłośnicy fotografii nie zaprzestaną wracania do korzeni tej dyscypliny. Jeśli więc i my należymy do tej niemal elitarnej grupy osób, jakie wiedzą o aparatach coś więcej, to na pewno możemy czuć dumę.

Z pewnością na przestrzeni lat dostrzegamy u siebie postępy, jakie powodują, że niemal odruchowo zaczynamy szukać lepszego sprzętu.

Przechodząc do sedna kwestii – ta proponowana witryna (http://www.firetms.com/) prezentuje nieco inny punkt widzenia na tę sprawę, niż to zostało przedstawione w artykule, który teraz widzisz.

Nie ma w tym nic dziwnego, albowiem nawet najwięksi profesjonaliści zaczynali od amatorszczyzny. Skoro więc wiemy, że też my jesteśmy zmuszeni przejść tę drogę, to kupując swój drugi czy trzeci w życiu aparat sklep fotograficzny przestanie być miejscem, w jakim nie wiemy, o co spytać. Niewątpliwie bez problemu wybierzemy w nim tak samo obiektywy polecane przez ekspertów, jak i aparaty. To my sami powinniśmy obserwować swe umiejętności oraz potrzeby, aby dobrze dobrać sprzęt.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , ,