Wielkie wydarzenia muszą mieć dobre oświetlenie

Sporo ludzi wydaje sobie sprawę z tego, iż niesamowicie istotną rolę w czasie koncertu oraz różnego typu wystąpień na scenie spełnia oświetlenie. To właśnie od niego zależy czy wszyscy artyści będą dobrze oświetleni, jak oraz również zależy od tego również to, czy widzowie będą cały czas przyciągani na tą stronę, czy będą umykali wzrokiem gdzieś na bok, gdyż światła na scenie będą na przykład zbyt ostre oraz okaże się, iż nie są w stanie spoglądać na scenę.

Oświetlenie sceniczne to ważna sprawaJeżeli zastanowimy się nad tym, jak dużo żarówek, lamp i kabli, składa się na oświetlenie sceniczne, to z pewnością będziemy pełni podziwu dla ludzi, którzy się tym zajmują. Szczególnie że trzeba bardzo uważnie rozłożyć każdą lampę, tak żeby oświetlała ona to, co powinna oświetlać. W dodatku jeszcze należy tu zaznaczyć, iż taka scenografia eventowa i nagłośnienie koncertów, często w znacznej ilości zależy właśnie od oświetlenia. W odpowiedniej chwili na odpowiednią jednostkę powinien paść dany kolor światła, tak aby zaznaczyć spokój konkretnej sceny, lub pokazać jak niebezpieczne jest to, co aktorzy przedstawiają w danej chwili. Jeśli oświetlenie nie zadziała, albo zjawi się z opóźnieniem, to ma szanse się okazać, że umknie cały ten nieprawdopodobny efekt.

koncert

Autor: rufus
Źródło: http://www.flickr.com

Oświetlenie koncertowe to kolorowe światłaKiedy jesteśmy na koncercie, to jesteśmy zahipnotyzowani nie tylko samą muzyką, która jest przekazywana, lecz również i calutką otoczką, która ma miejsce na scenie. Tym jak pojawiają się różne snopy światła, jak raz przecinają scenę oświetlając muzyków, a innym razem lecą po tłumie.

Oświetlenie koncertowe musi być na ruchomych lampy, tak by od czasu do czasu nie świeciło ciągle w to samo miejsce, gdyż wtedy nie będzie dawało takiego świetnego wrażenia.
W dodatku także warto tu powiedzieć, iż takie oświetlenie wymagania nieprawdopodobnej ostrożności operatorów, tak żeby w odpowiedniej chwili się pojawiało i by w odpowiedniej chwili świeciło w dobrze określone miejsce.
To jest niesamowicie ważne zadanie
Z pewnością należy zaznaczyć, iż odpowiedzialność za oświetlenie jest bardzo duża, bo niesamowicie wiele od niego zależy. Szczególnie kiedy za jego wsparciem pragniemy podkreślić to co dzieje się na scenie, to co pragną nam przekazać muzycy lub artyści.

Myślisz, że potrzebny będzie Ci kompleksowy tekst (http://www.wolleamore.pl/) na ów trudny temat? Śpieszymy z pomocą – rzetelne wskazówki znajdziesz na naszej następnej stronie.

Jakby nie było, bez wątpienia należy tutaj pomyśleć o tym, w jaki sposób możemy jeszcze to oświetlenie ulepszyć.