Piosenki, które słychać w czasie grania

Kiedy kupujemy jakąkolwiek grę to nie zawsze rozmyślamy o tym, w jaki sposób została stworzona do niej ścieżka dźwiękowa. Dopiero po jakimś czasie zauważamy, że muzyka rzeczywiście w świetny sposób tworzy klimat całej gry. Bo muzyka do gier to bardzo istotny element. Owszem są wybierane popularne bardziej albo mniej utwory, które są wplatane w grę, jednak całą ścieżkę dźwiękową, która ma pasować do klimatu gry trzeba stworzyć od podstaw.

konsola ouiya
Autor: Cesar Cardoso
Źródło: http://www.flickr.com
Wszystkie szumy, każde dźwięki, które mogą wydawać postaci, czy też, jakie daje otoczenie muszą zostać niesamowicie dobrze przemyślane. Pomyślmy przez moment jakby to było, gdyby jakaś gra z bardzo dynamicznymi scenami nie posiadała ani jednego dźwięku. W tych czasach bylibyśmy tym zmęczeni. Dodatkowo gra nie byłaby już tak atrakcyjna, bo muzyka tworzy napięcie, sprawia, że gra jest zupełnie inaczej odbierana. Z tego powodu tak ważne jest, by stworzyć naprawdę dobrą muzykę do gier, bo w innym wypadku gra stałaby się niekompletna. Wejdź na stronę i zapoznaj się z ofertą: Retro

Mega piosenki, które kojarzymy z grami

Czasem , gdy słychać jakąś piosenkę w radiu i wydaje nam się, że już ją słyszeliśmy. A potem siadamy przed komputerem lub konsolą i stwierdzamy, że ta piosenka została wykorzystana w naszej grze. Bo muzyka do gier to m.in. piosenki, które są popularne i które idealnie wpasowują się w klimat gry. Zdarza się, że utwór nie jest bardzo znany, a jakaś gra idealnie go promuje.
Bank muzyki royaltyfreeheaven
Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Poza już stworzonymi piosenkami, są robione piosenki z myślą o konkretnych grach. A na dodatek trzeba zrobić ścieżkę dźwiękową do gry, która nie będzie opierała się na piosenkach, a na odgłosach, jakie są wydawane w różnych sytuacjach, na każdym poziomie przez postacie i otoczenie, w którym się znajdują. Tworzenie takiej muzyki nie jest banalną sprawą, należą trochę się pomęczyć, by wszystko do siebie pasowało. Do gier muzykę komponują wielcy muzycy.

xbox i playstation na targach
Autor: Gage Skidmore
Źródło: http://www.flickr.com
Osoby, które naprawdę są w stanie oddać klimat gry za pomocą muzyki. Jest to spore przedsięwzięcie, ale jedynie tak możemy doprowadzić do tego, że gracze będą czuli, iż zrobiono wszystko, żeby chcieli do tej gry powracać i później kupować kolejne części. Bo muzyka, pasjonująca fabuła i odpowiednia techniczna jakość doprowadzi do tego, że osiąga szczyty popularności.

Link1 | Link2 | Link3

Copyright © 2011. All Rights Reserved.